1, 2, 3, 4, 5, šly ředkvičky na výlet

Naše škola je už řadu let zapojena do projektů Školní mléko a Ovoce a zelenina do škol. V posledních několika letech připravuje společnost Happysnack, která nám oba projekty zajišťuje, k těmto projektům zajímavou doprovodnou akci. Do škol, které o to projeví zájem a včas se přihlásí, vždy na jaře dodává pro žáky 1. stupně sadu pro pěstování zeleniny. V minulých letech si tak děti mohly vypěstovat třeba rajčátka nebo jahůdky a letos pro ně jsou připraveny ředkvičky.

Projekt se jmenuje 1, 2, 3, 4, 5, šly ředkvičky na výlet! a používá hashtag #NAJDI i #ZASEJ. V balíčku, který každé dítě dostane, je zemina, sadbovač a sáček se semínky ředkviček. V každém z nich jsou semínka různých odrůd - kromě klasické červené také semínka odrůdy bílé, červenobílé, žluté nebo fialové barvy. Ředkvička roste velmi rychle, proto si děti výsev a sklizeň budou moci užít i několikrát za sebou. Celá sada je doplněna o barevné návody, deskovou hru a další doprovodné materiály. 

Krabičky jsou k vyzvednutí na recepci školy v pracovních dnech od 7:30 do 16:00 hodin. V týdnu do 19. června budou vydávány přednostně žákům 1. stupně (nebo jejich rodičům), poté je nabídneme k vyzvednutí i žákům 2. stupně, případně zájemcům z 1. stupně, kterým by jedna krabička nestačila a chtěli by se do pěstování pustit ve velkém  :)

Přejeme příjemné pěstitelské zážitky a budeme rádi, když se s námi malí pěstitelé podělí o své úspěchy fotografií nebo krátkou zprávou, jak se jim pěstování daří... 

Jitka Krůtová, ředitelka školy

 

Sdílet