Jak dopadla naše fotosoutěž?

Na konci března - tedy krátce po uzavření škol, ke kterému došlo v důsledku pandemie - jsme začali na každý týden nabízet fotovýzvy. Byla to nabídka k odreagování ve dnech, kdy byl omezený volný pohyb, a zvykali jsme si na přísná bezpečnostní opatření, se kterými se nikdo z nás nikdy nesetkal. Každý týden jsme vyhlásili jedno téma a těšili jsme se na to, jak jej zpracujete ve svých fotografiích.

Přestože onemocnění Covid-19 je stále strašákem pro mnoho spoluobčanů, zatím to nevypadá, že by měl v úmyslu sbalit svých pět švestek a zmizet. I přesto se ale pomalu život vrací do běžných kolejí, a tak na fotografování bylo čím dál méně času, a my jsme po dvou měsících naši fotosoutěž ukončili.

Děkujeme všem, kteří se jí zúčastnili, a také všem, kteří svými hlasy dávali najevo, která z fotografií je nejvíce oslovila. Poděkování patří také naší bývalé kolegyni, speciální pedagožce Ivaně Trnkové, která svůj nápad škole nabídla a celou soutěž pak svými nápady držela při životě.

Jak jsme na začátku avizovali, nechceme, aby všechny fotografie upadly v zapomnění, a stále máme v úmyslu ty nejzdařilejší povýšit na malé umělecké dílko. Výstavu těchto fotografií a jejich následnou dražbu bychom rádi provedli v příštím školním roce. Věříme, že někomu fotografie udělají radost, a naopak někdo udělá radost autorovi a tím i nám, že mu bude stát za to odměnit autora tím, že si jeho fotografii koupí. Lidi si mají dělat radost. Věříme, že některým z Vás ji udělala naše soutěž :) 

Jitka Krůtová, ředitelka školy

Sdílet