Viděli jste rozkvetlou zeď?

Viděli jste někdy rozkvetlou zeď? Říkáte, že zeď nemůže rozkvést? Tak se podívejte na tu, která je v zatáčce kousek od naší školy!

Dlouhá léta to byla spíš ostuda. Omšelá betonová zeď, na které si zvyšovali puberťáci své sebevědomí různými hanlivými nápisy. Vloni si tuto zeď vzali "do parády" deváťáci. Pojali to po svém a udělali z ní takové své "tablo". A protože tablo je věc dočasná, přemýšleli jsme, co dál.

V době, kdy byly školy uzavřené a děti se vzdělávaly distančně, jsme jim v rámci výtvarné výchovy zadali toto téma. Měli vytvořit návrh, jak by taková zeď mohla vypadat. Ze všech návrhů jsme vybrali sedm nejzdařilejších a udělali jsme anketu mezi žáky, rodiči i lipeneckou veřejností. Tři nejúspěšnější návrhy postoupily do druhého kola hlasování, ze kterého vyšel vítězně návrh Kačky Černé. 

Na konci června došlo k samotné realizaci a pod dohledem paní asistentky děvčata ze šesté třídy namalovala na zelený podklad velké žluté květy s hnědým středem. Zeď v zatáčce před školou je nyní pěkně rozkvetlá. A pokut toto není návrh, pro který jste právě Vy hlasovali, snad i Vás výsledek potěší stejně, jako těší nás. 

 

Jitka Krůtová, ředitelka školy 

Sdílet