Poslední fotovýzva!

Téma na týden 25.5.-31.5.

Téma na poslední květnový týden je Rodina - když jsme spolu. Pokuste se vystihnout fotografií chvíle, kdy rodina tráví společně volný čas. Nechceme na fotografii poznat členy rodiny, zkuste vše vystihnout symbolicky. Nemusí být vidět obličej, aby byla vidět láska, sounáležitost, opatrování, radost ze sdílení něčeho společného... Zamyslete se a foťte cokoliv, co vyjadřuje lásku a pospolitost v rodině.

Na Vaše fotografie se moc těšíme. S největší pravděpodobností je toto poslední téma, které Vám nabízíme. Už nyní se těšíme na výstavu, kterou z těch nejzdařilejších fotografií na podzim uděláme. 

Témata předchozích týdnů

Pro přehled uvádíme témata, která už máme za sebou. Nejzdařilejší fotografie si můžete prohlédnout pod článkem, všechny fotografie jsou zveřejněny na facebooku Fotovýzva ZŠ Lipence.

SOUHRNNÉ INFORMACE O FOTOVÝZVĚ

Pro všechny, kdo se chtějí rozptýlit v této komplikované době, je určena naše soutěž. Ona to vlastně ani není soutěž, takže nečekejte žádné hodnotné ceny. Je to spíš o zábavě a sdílení hezkých okamžiků. A třeba někdy, až bude po všem, uděláme z těch nejpovedenějších fotografií nějakou výstavu a nejhezčí fotku skutečně budeme vybírat. Nyní je to spíše o zábavě a aktivním trávení volného času, kterého v těchto dnech někteří z nás mají více, než jim je milé…

Pro koho je výzva určena?

Původně jsme chtěli udělat soutěž pro děti, ale pak jsme si řekli, že i jejich rodiče možná rádi fotí, a tak umožníme zpříjemnit si čas i jim. A že to vlastně ani nemusí být rodiče našich žáků. Takže suma sumárum – soutěž je pro všechny fotoamatéry bez rozdílu věku :)

 Jaká jsou pravidla?

Na každý týden vyhlásíme jiné téma. Úkolem soutěžících bude pořídit fotografii, která odpovídá danému tématu. Fotit je možné fotoaparátem i mobilem. Soutěží se s fotografiemi bez úprav a vylepšování v jakýchkoliv programech. Každý účastník naší výzvy může poslat maximálně tři fotografie na dané téma. Pusťte uzdu své fantazii. Beránek nemusí být jen v ohradě, ale i na obloze, květy nemusí být jen na zahradě, ale i z papíru. Nebojte se ničeho. Fantazírujte, hrajte si a foťte... 

 Jak fotografie předávat?

Fotografie zasílejte na adresu foto@zslipence.cz, a to od vyhlášení tématu až do nedělní půlnoci. V následujícím týdnu zveřejníme všechny fotografie na facebookové stránce Fotovýzva ZŠ Lipence, kterou jsme pro tento účel zřídili. Každý lajk u fotografie bude jako jeden bod, podle počtu lajků tedy zjistíme, která z fotografií se návštěvníkům nejvíce líbila. Kromě vítěze soutěže návštěvníku vyhlásíme třeba i cenu odborné poroty :) Ale o vítěze nám nejde. Jde o to, abyste se dobře bavili :) 

Jak fotografie označit?

Ke každé fotografii, kterou na facebooku zveřejníme, uvedeme jméno autora a údaje o tom, kdy, kde a čím byla fotografie pořízena. Popisek u fotky pak bude vypadat třeba takto: Jan Novák, mobil, Kazín 30. 3. 2020. Fotografie můžete posílat v menším rozlišení (při přeposílání se nabízí různé velikosti, stačí např. střední), původní fotografii v plném rozlišení si ale uschovejte. Může se Vám hodit v případě, že bude Vaše fotografie vybrána pro výstavu, kterou po návratu do běžných kolejí chceme udělat… Nejpovedenější fotografie bychom rádi nechali zapaspartovat a uspořádáme prodejní výstavu nebo třeba i aukci :) 

 Na něco jsme zapomněli?

Máte-li nějaké otázky k naší foto výzvě, napište mail na adresu foto@zslipence.cz. Ivana Trnková, maminka dvou našich žáků a zároveň naše bývalá kolegyně (spec. pedagožka) a nadšená fotografka, která tuto soutěž iniciovala a bude dohlížet na její průběh, Vám na Vaše otázky určitě ráda odpoví. 

Jitka Krůtová, ředitelka školy

Sdílet