Školní družina

Školní družina je určena pro děti z prvního stupně a tvoří jakýsi mezičlánek mezi školou a rodinou. Jejím cílem je nabídnout dětem různé zájmové činnosti, zajistit jim sportovní a odpočinkové činnosti nebo jim umožnit přípravu na školní vyučování.

Na naší škole začalo pracovat první oddělení školní družiny ve školním roce 1978/1979. V letošním školním roce je zapsáno celkem 87 dětí, které jsou rozděleny do tří samostatných oddělení umístěných v klubovnách školní družiny.

Provozní doba

• ranní družina 6:30–7:40
  • odpolední družina v návaznosti na konec vyučování až do 17:00 (v pátek do 16:00)
  • vyzvedávání dětí nejdříve v 15:00

Podrobné informace o provozu školní družiny jsou ve Vnitřním řádu školní družiny.

Družina může za určitých podmínek fungovat i v době prázdnin nebo ředitelského volna.

Oddělení:

Všechny děti, které se v letošním školním roce k docházce do školní družiny přihlásily, byly přijaty a rozděleny do oddělení podle tříd:

1. oddělení

• děti z 1. A a 3. A
  • vychovatelka Zuzana Fatková

2. oddělení

• děti z 1. B a 3. B
  • vychovatelka Dagmar Sakařová

3. oddělení

• děti z 2. třídy a 4. AB
  • vychovatelka Petra Vorlová
  • v klubovně družiny

(Poznámka: Děti je možné sloučit do dvou oddělení, pokud klesne jejich počet pod 60, resp. do jednoho oddělení, pokud jejich počet klesne pod 30.)

Platby

• bezhotovostním převodem na účet školy u České spořitelny a.s.: 131569379/0800
  • specifický symbol – 2
  • variabilní symbol – identifikační číslo dítěte (každý žák má přiděleno své vlastní)