Bruslařské Olympijské hry

Na zimním stadiónu v Černošicích se na přelomu března a dubna uskutečnil 9. ročník bruslařských Olympijských her ve smíšených družstvech.

Naše škola na tento svátek školního sportu přihlásila čtyři družstva, ve kterých bylo vybraných osm dívek a osm chlapců z 1. i 2. stupně. Za zvuku fandících diváku se závodilo v týmové štafetě a v disciplínách sprint, slalom, jízda vzad, obratnostní dráha, vytrvalost a střelba na cíl. 

Baron Pierr de Coubertin, zakladatel novodobých OH řekl: “Není důležité vyhrát, ale bojovat čestně a ze všech sil,” což naši reprezentanti splnili do puntíku. Chtěli dosáhnout dobrého výsledku i za cenu modřin z pádů na ledovou plochu.

Lipanští olympionici se umístili na druhém, dvakrát pátém a osmém místě. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a gratulujeme.

Jiří Loskot, vyučující TV

Zatím nebyly vloženy žádné fotky.
Sdílet