Prvňáčci mají za sebou první školní akci

Stalo se už tradicí, že v průběhu září se na starém hasičském hřišti jednoho odpoledne sejdeme s našimi prvňáčky a jejich rodiči. Cílem této akce je nejen pobavit naše nejmladší žáčky, ale také jim a jejich rodičům dát příležitost lépe se poznat spolu navzájem, ale také s námi, pedagogy.

Na začátku je vždycky připraven kvíz, aby si malí školáci ověřili, že znají jméno své paní učitelky a také základní pravidla, která ve škole platí. Třeba to, že konec hodiny není ve chvíli, kdy začne zvonit, ale až hodinu ukončí paní učitelka :)

Po kvízu se děti rozprchnou na některé ze stanovišť, které pro ně připravují paní učitelky z prvního stupně spolu s asistentkami a hlavní vychovatelkou. Obvykle si pak děti hrají skoro celou hodinu, ale tentokrát jsme program zkrátili ve strachu z počasí. Nad hřištěm se totiž rychle začala stahovat mračna a bylo jasné, že zmokneme. Hru dětí jsme tedy přerušili a chtěli jsme stihnout tradiční vypouštění balónků ještě před prvními kapkami. Nepovedlo se. Než jsme dětem připravené balónky rozdali, začalo pršet... Balónky zatěžkané kapkami vody se jen stěží držely ve vzduchu. Některé se vznesly, jiné levitovaly nad našimi hlavami a některé byly natolik těžké, že se držely u nás. Škoda. Vypouštění balónků na dalekou cestu je takovým symbolickým okamžikem, kterým je i zahájení školní docházky. Máme před sebou dlouhou cestu a jsme plni očekávání, kam se za devět let dostaneme. Podobně i balónkům každý rok přejeme na tu cestu hodně štěstí...

Snažíme se ale na všem hledat to lepší. A tak netruchlíme, že se nám vypouštění balónků nepodařilo podle plánu, ale radujeme se z duhy, která se po přeháňce objevila. Myslím, že tak krásně vybarvenou duhu, chvílemi dokonce dvojitou, málokdo z nás kdy viděl. Většinou duha končí někde v nedohlednu, ale tahle končila tady u nás v Lipencích, kousek před lesem. Do toho lesa chodí děti s družinou na vycházku, říkají mu les kuličkový. Podle pověry prý tam, kde končí duha, je ukrytý poklad. Tak třeba tam ten poklad jednou naše děti najdou :)

Věříme, že ta duha bylo dobré znamení, že naše prvňáčky čeká devět pestrých let, na které jednou budou rádi vzpomínat.

 

Jitka Krůtová, ředitelka školy

Sdílet