Publikováno

Ve škole máme nové akvárium

Dne 3. 5. 2023 proběhla knihárna žáků z prvních tříd. Rodiče dětí na akci upekli občerstvení, které se pak za symbolické ceny prodávalo. Peníze z prodeje dostali žáci do třídního fondu, ze kterého si mohli do třídit pořídit cokoliv chtějí.

Žáci se rozhodli, že chtějí do třídy nějaké zvířátko, o které by se mohli společně starat. Po dlouhém vybírání nakonec zvítězilo akvárium s rybičkami. V akváriu jsou dvě modré bojovnice pestré. Zařízení do akvária bylo zakoupeno společně s akváriem a rostlinky nám poskytla paní vychovatelka Fatková z akvária, které je v jednom z oddělení družiny.

Prvních pár dnů měly ryby spoustu jmen, a tak se třída rozhodla dát každé rybě jen jedno jméno a to společným hlasováním. Nabídek bylo opravdu mnoho a rozhodování bylo těžké. Po sečtení všech hlasů u jednotlivých jmen vyhrála Modřenka (tmavší) a Tyrkyska (světlejší).

Žáci se každý den o ryby starají a střídají se v krmení. Akvárium ve třídě jim dělá radost.

Markéta Dvořáková, třídní učitelka 1. B