Publikováno

Vánoční trhy v Rakousku

V pátek 15. prosince se někteří žáci vyrazili podívat do Salzburgu na prohlídku pevnosti Hohensalzburg, která je nejznámější památkou města, a také na adventní trhy.

V dopoledních hodinách jsme dorazili do Salzburgu, viděli jsme nejstarší ženský klášter na světě, koňský brod, rodný dům W.  A. Mozarta, završením pak byl výjezd lanovkou na již zmínění hrad Hohensalzburg, který je nejstarším dochovaným středověkým hradem. Adventní trhy jsme pak viděli na Residenzplatz a Domplatz, další trhy zejména pak s různými pochutinami byly na Mirabellplatz. Trhy byly velmi příjemné a vkusné, prodávaly se skutečně pouze vánoční věci, občerstvení, popřípadě drobnosti, které byly velmi hezké jako dárek.

V pozdních odpoledních hodinách, značně promrzlí, ale s příjemnou náladou jsme se vydali zpět domů.
Byl to krásné prožitý čas, při kterém jsme se naladil na třetí adventní neděli.

Za organizátory zájezdu
Blanka Čížková