Publikováno

Afrikány pro Afriku

Ve středu 20. 3.  navštívila 7. A třídu předškoláků v mateřské škole. Sedmáci přišli dětem povídat o Středoafrické republice. O tom, jak tam mají děti na rozdíl od nás velmi složitý život. Od mala musí pomáhat svým rodičům na poli. Starají se o své sourozence a rodiny. Ukázali jsme si, jak tam vypadá škola, jak probíhá výuka, jakým jazykem se ve Středoafrické republice mluví.

Nakonec sedmáci přečetli dětem africkou pohádku O dívce, která chtěla jenom tančit a vytvořili k ní ilustrace, které společně s předškoláky vybarvili.

Další spolupráce bude probíhat v dubnu, kdy společně zasadíme afrikány a uděláme si piknik. V květnu pak afrikány budeme prodávat na knihárně, která nese název: Afrikány pro Afriku II. a výtěžek pak zašleme organizaci Siriri. Odtamtud finance poputují na Fond první pomoci pro pacienty centra krevní dialýzy v Bangui.

Blanka Čížková, třídní učitelka 7. A