Publikováno

Setkání s Andersenem

V pátek 22. března se naše škola již tradičně zapojila do celorepublikové akce Noc s Andersenem na podporu dětského čtenářství. Na děti čekala hra na téma knihy Harry Potter a Tajemná komnata. Hru si pro děti připravili žáci 7. A se svojí třídní paní učitelkou Blankou Čížkovou. Sedmáci nejdříve nalosovali děti napříč ročníky od 1. do 4. třídy, tak aby obsadili všechny koleje bradavické školy. Cílem bylo najít poklad v tajemné komnatě. Během hry děti soutěžily v různých disciplínách, např. vyráběly lektvar na zrychlení, luštily šifru, aby se dostaly přes dveře, které hlídala Buclatá dáma, vybarvovaly si záložky nebo hledaly správný klíč k Tajemné komnatě. Nakonec dětem sedmáci sami připravili občerstvení, jak tomu bývalo vždy  v Bradavicích zvykem.

Vyvrcholením celé akce byla návštěva spisovatele Ondřeje Neffa, který si pro děti připravil originální pohádku o pěti strašidlech z naší školy.

Blanka Čížková, třídní učitelka 7. A