Publikováno

2. A v Českém muzeu hudby

V pondělí 6. května se 2. A vypravila na zážitkový program do Českého muzea hudby, které nás hned na začátku ohromilo svou vstupní halou a tím, že jsme si v ní mohli “zakoncertovat” dupáním a zpěvným africkým tancem. 

V programu “Ty jsi živel!” jsme se proměnili ve čtyři živly a postupně jsme se přenášeli ze spojení se zemí a hlínou k ohni v podobě bouřící sopky, kterou jsme pak chladili kapkami vody. Jako voda jsme stekli přes potůčky a řeky do moře, kde jsme nechali různá zvířata čistit mořskými proudy. Pak jsme se vypařili do mraků a opět spadli na zem. Zkusili jsme si, jak z malého semínka vyroste velký strom, na kterém se usadí mnoho zpěvných ptáků.

Během programu si děti vyzkoušely různé perkusní nástroje jako například bubny a zvonkohry a zkoušely vnímat vlastní tělo a prožívání různých emocí. Z muzea jsme odjížděli vesele naladění a snad i více spojení s přírodou:-). Program tak splnil nadmíru naše očekávání.

Olga Maříková, třídní učitelka 2. A