Publikováno

McDonald’s Cup krajské finále 2024

Nedávno jsme avizovali, že naše třeťáky čeká finále pražského kola McDonald’s Cupu 2024. V úterý 21. května jsme vyrazili brzy ráno do Braníku a opět to první místo bohužel nevyšlo, ale vraťme se na začátek.

Celkem o postup na Svátek fotbalu bojovalo 8 elitních školních týmů ve 2 skupinách. Naše skupina byla nadupaná. První zápas jsme hráli proti ZŠ Praha 5 – Radlice, druhý proti ZŠ Praha – Kbely, loňskému absolutnímu vítězi, a třetí proti ZŠ Praha – Dolní Chabry. A skóre pro nás: 1:4, 2:4, 8:1. Nezbývá nám nic jiného, než poblahopřát k postupu do celorepublikového finále Radlicím a k celkovému druhému místu Kbelům. V turnaji jsme prohráli pouze 2 zápasy s těmi nejlepšími. V dalších utkáních jsme dominovali. 3. místo ze skupiny nám ovšem zabránilo ve vyšším postupu, takže jsme si nakonec vykopali celkové 5. umístění a Jakub Hašek navíc titul nejlepšího střelce a nejrychlejšího gólu. 

Kompletní výsledky si můžete prohlédnout zde: https://www.mcdonaldscup.cz/

Atmosféra turnaje byla skvělá, děti si domů kromě zážitků odnáší i podepsané kartičky (někteří i kopačky) od fotbalistky Simony Necidové a nezbývá nám nic jiného, než se těšit na další ročník McDonald’s Cupu v nových sestavách.

Hoši, dívko, trenére, děkujeme!

Lucie Humrová, vyučující TV