Publikováno

Památník Lidice

Dnes je tomu přesně 82 let, kdy po atentátu československých parašutistů na Reinharda Heydricha došlo 9. a 10. června v roce 1942 k vyhlazení Lidic nacisty.
Sedmáci tak navštívili pietní místo v Lidicích, aby si připomněli tuto strašnou tragédii, při které bylo zavražděno 173 lidických mužů, ženy byly odvedeny do koncentračních táborů a jejich děti jim byly odebrané. Někteří se dostali k jiným rodinám a docházelo k jejich poněmčení, ostatní pak byli otráveni výfukovými plyny. 
Se sedmáky jsme se přišli poklonit památce obětí lidického masakru. Nejprve jsme zhlédli krátký dokument o Lidicích a následně si prošli expozici. Paní průvodkyně nás pak provedla místy, kde Lidice dříve stály.
Naše prohlídka skončila v tzv. Sadu míru a přátelství, který připomíná nejen bolest války a její oběti, ale symbolizuje i naději v lepší a nový život.

Blanka Čížková – třídní učitelka 7. A