Publikováno

Branný závod ke Dni dětí

Dne 6. 6. 2024 se ku příležitosti Dne dětí konal již tradiční Branný závod. Na trasu vyrazilo celkem 260 žáků rozdělených do 36 týmů napříč všemi ročníky.  
V průběhu závodu je čekalo deset stanovišť, na kterých museli splnit úkoly, které testovaly nejen jejich soutěživost, rychlost, znalosti či obratnost, ale především týmového ducha. Děti tedy musely vymyslet strategii vzhledem k různému věku členů týmů, domluvit se a vzájemně si pomáhat.  
Cílem této akce je tedy především podpořit smysl pro týmovost, schopnost spolupracovat s ostatními a rovněž umožnit vznik nových vazeb mezi dětmi, které spolu v běžném školním dnu do kontaktu tolik nepřijdou. 
Letošní rok byla trasa sice kratší než předešlé roky, ale rozmanitost úkolů bavila snad všechny účastníky závodu a děti si to moc užily. Před a po závodě pro ně byly také připraveny různé doprovodné aktivity v tělocvičně, ve škole, na školní zahradě i v místním parku. Po vyhlášení výsledků a ocenění týmů umístěných na prvních třech místech bylo pro děti připraveno osvěžení v podobě výborných bezpeckových melounů od firmy Anecoop.

Šárka Fatková, spoluorganizátorka akce a třídní učitelka 4. B