Publikováno

Run and Help pro Kačenku a Šimona

Každý rok se zapojuje naše škola do charitativního běhu Run and Help. Smyslem akce není jen vybrat peníze pro ty, kdo mají závažné zdravotní problémy, ale také protáhnout své tělo. Dopoledne běháme s našimi žáky kolem fotbalového hřiště, do akce zapojujeme i mateřskou školu, kde děti oběhnou kopeček, který na zahradě mají a říkají mu „hora“. 🙂 Odpoledne se do akce zapojuje i lipenecká veřejnost. 

Za uběhnuté kolečko bychom měli přispět symbolickou částkou 10 Kč, ale je to na každém účastníkovi, jak to cítí. Někteří do kasičky vhodí i za jedno kolečko vyšší částku, řada z nich uběhne koleček mnohem více, než jedno, a jsou i tací, kteří kolem hřiště obejdou vycházkovou chůzí a třeba si přitom povídají s kamarádkou… Běhají malí i velcí, mladí i starší. Máme radost nejen z vyběhané částky, kterou zasíláme na účet Konta Bariéry, ale i z celkového množství naběhaných kilometrů. Těch bylo letos 1902, což je náš dosavadní rekord! Zdá se Vám to nemožné? I nám. Je ale pravda, že některé děti kroužily kolem hřiště dopoledne a pak i odpoledne, takže celkem naběhaly i více než 40 koleček. Těší nás i vybraná částka, která už tradičně přesahuje hranici třiceti tisíc. Letos jsme na Konto Bariéry poslali 36 576 Kč, které budou rozděleny mezi Kačenku a Šimona, kteří potřebují ke zlepšení kvality života novou protézu. 

Ještě jednou děkujeme všem, kdo se do akce zapojili a udělali tak něco pro své zdraví a zároveň pomohli těm, ke kterým byl osud krutý… 

Jitka Krůtová, ředitelka školy