V rámci mezipředmětového projektu fyzika–chemie–přírodověda–rodinná výchova se žáci 6.–9. tříd zapojili do projektu zaměřeného na energetickou gramotnost. Součástí programu byla zajímavá přednáška odborníků ze společnosti ČEZ, během které se žáci dozvěděli více o výrobě a spotřebě energie, bezpečnosti i možnostech úspor.
Žáci 8. a 9. tříd po přednášce absolvovali také cestu do Černošic, během níž pracovali ve skupinách na pracovních listech zaměřených na statistiku, výpočty a tematický kvíz. Velkým zpestřením bylo náhodné setkání s pracovníky, kteří právě kontrolovali a opravovali vedení vysokého napětí, takže si žáci mohli propojit získané znalosti s reálnou praxí. Na závěr byli dva nejúspěšnější týmy odměněny výbornou točenou zmrzlinou.
Projekt přinesl žákům nejen nové znalosti, ale také možnost spolupráce, praktického uvažování a zážitkového učení.
Elena Ruzanova, vyučující Fyziky



