Poslední květnový den vyrazila 4. A na program Půda základ života do Toulcova dvora.
Nejprve jsme se seznámili s tím, co půda vlastně je a jak je důležitá pro přírodu i člověka. Formou divadla a dalších aktivit a her jsme si vyzkoušeli, jak se půda vytváří, snažili jsme se odhadnout, jak dlouho vzniká a dozvěděli jsme se, jak je důležité půdu chránit.
Potom už jsme se vydali ven, kde jsme hledali půdní živočichy, zkoumali je pod lupou a pomocí určovacího klíče jsme určovali jejich názvy. Našli jsme pavouky, sekáče, brouky, mnohonožky i dravé stonožky.
Počasí nám přálo a venkovní výuku jsme si tak mohli naplno užít!
Michaela Nikodymová, vyučující P, Př, VV





