Pojďte s námi na Ples upírů

13. 3. 2018

Pokud alespoň trošku sledujete českou kulturní scénu, určitě jste slyšeli o muzikálu s názvem Ples upírů. Pak určitě také víte, že jednou z představitelek hlavní ženské postavy je mladičká Natálie Grossová. Už méně zná představitele hlavní mužské role, ve které alternují Marián Vojtko a Bohuš Matuš. A je jen pár lidí, kteří znají jméno inspicienta…

Kdo je inspicient?

Podle wikipedie je inspicient pomocník divadelního režiséra, technický asistent režie, během zkoušek, až do generální zkoušky nebo předpremiéry. Na generální zkoušce odevzdá režisér inspicientovi představení a ten je dále řídí dle režijního nastudování. Během divadelní produkce je inspicient pověřen kompletním technickým a organizačním dohledem a dozorem nad průběhem divadelního představení. Do jeho pracovní náplně spadá koordinace nástupů herců na jeviště a odchodů z jeviště včetně dozoru nad jejich kostýmním vystrojením, dále příprava všech rekvizit nebo výměna dekorací. Při své práci musí operativně spolupracovat prakticky téměř se všemi lidmi, kteří zajišťují zdárný průběh představení na jevišti, tedy s rekvizitáři, garderobiéry, dirigentem orchestru, suflérem, maskéry, jevištními mistry a dalšími technickými pracovníky divadla (např. zvukaři, osvětlovači).

A proč se o této roli, která nikdy nikoho příliš nezajímá, tak obsáhle zmiňujeme? Protože právě díky inspicientovi muzikálu Ples upírů máme nyní možnost nabídnout vám vstupenky na toto představení za zvýhodněnou cenu. Inspicientem Plesu upírů je totiž náš kolega, pan učitel Luboš Vayhel :)

Sobotní představení

Díky kontaktům našeho kolegy máme možnost navštívit jedno z odpoledních představení Plesu upírů. Na sobotu 26. května od 14 hodin máme přislíbená ta nejlepší místa uprostřed hlediště, a to zvýhodněnou cenu 350 Kč.

A v jakém režimu návštěva muzikálu proběhne? Představení se mohou účastnit žáci naší školy v doprovodu několika pedagogů, je ale možné prostřednictvím školy zakoupit vstupenky a představení se zúčastnit nezávisle na škole, tedy třeba s celou rodinou či známými. Prosíme všechny zájemce, aby si vstupenky rezervovali prostřednictvím e-mailu vayhel@zslipence.cz nejpozději do konce měsíce března. Během dubna zaplatí zájemci ve škole hotově 350 Kč za každou vstupenku, navíc ještě vyplní přihlášku v případě, že dítě půjde na muzikál samo, resp. pod dohledem pedagogů. A pak se už jen budeme těšit na muzikálové představení, které bude mít 10. června svou derniéru, a po prázdninách jej nahradí Fantom opery.

Jitka Krůtová, ředitelka školy