Trhli jsme si nohou potřetí

13. 10. 2018

Na začátku všeho byl Adam. A taky slovo (ale není to příběh biblický). Slovo tehdejších druháků. Slovo, které dalo slovo. Že do toho půjdeme. Že si vezmeme koloběžky a projedeme se (bůhví, že nás to bavilo).

A dál? Dál by to nešlo. Bez rodičů ze Škrpálu (kteří se starají o bezpečnost a obsadí snad každou křižovatku v obci, bůhvíodkud seženou tolik reflexních vest, aby byli večer v té tmě vidět na míle daleko), bez hasičů v čele pohyblivého barevného hada a policistů na jeho konci (bůhví, že ty blikající modré majáčky jejich vozů přidávají celé akci na důležitosti), bez pana Šlampy a jeho firmy Lerko (který bůhvíodkud vždy vytáhne vagón koloběžek a zdarma je do posledního kusu rozpůjčuje zájemcům), bez podpory zaměstnanců školy (bůhví, že hlavně vedení), bez trpělivosti (bůhví, že ji je občas hodně potřeba) a hlavně by to všechno nešlo bez dětí a dospěláků (kterých je bůhvíjakým způsobem rok od roku víc a více a plní večerní ulice obce nadšením).

Trhni si nohou (bůhvíodkud se vzal tento oficiální pozdrav vyznavačů koloběžek) je lipenecké koloběžení a přesně desátého desátý se obci prohnalo letos už potřetí. Dopolední startetfoot (bůhvíproč se ve spojení s koloběžením vloudilo do tohoto slova T nakonec) je pro školu, to se zájemci přiřítí do vyučování na strojích (bůhvíproč někteří nemají zájem) a přesně v deset hodin a deset minut vyrazí obkroužit jeden okruh i s davem učitelského sboru (prý bůhvíproč nemůžeme zabít více než jednu vyučovací hodinu, ptají se žáci). Večerní velkolepá akce následuje po dvacáté hodině, čas startu opět přísně hlídáme (bůhví, že je stanoven letopočtem, tedy v roce 2018 byl start ve dvacet hodin a osmnáct minut). Těch článků v barevném řetězu je hodně (bůhví, že do sebe krásně zapadají a vzniká tak obecní tradice).

Tenkrát s Adamem a se všemi jeho spolužáky jsme chtěli dostat na koloběžky 241 lidiček. Protože to je číslo linky MHD, která obci denně projíždí. Bůh ví, že včera se na koloběžkách objevilo 267 koloběžců a koloběžkyň, kteří překonali rekordy z let minulých i naše představy! Bůhví, jakou máme z toho radost! Jste báječní, úžasní a zasloužíte si naše poděkování, že v tom jedete s námi.

Atmosféru můžete vidět ve fotogalerii a také na facebooku.

Petr Mutina

P.S. Zpráva od ŠKRPÁLU:

Vybráno bylo 6 176 Kč, výdaje za náramky 617 Kč (sladkosti v cíli zbyly z branného závodu a ostatní přinesli rodiče darem), na účet ŠKRPÁLU bylo posláno 5 559 Kč :)