Děti z družiny se byly podívat na zrození Ježíška

07. 12. 2018

Ve čtvrtek 6. prosince se děti ze školní družiny vydaly po obědě na pěší výlet do námi velmi oblíbeného černošického divadla na pohádku Legenda o hvězdě.
V divadle nás mile uvítali a hned, jak si děti posedaly na židle, začalo představení o zrození Ježíška. Celou pohádkou nás provázela herečka Eva Hrušková se svým hereckým kolegou. Na pódium byly pozvány i děti – některé si zahrály hlavní postavy Marii a Josefa, další ztvárnily tři pastýře a Tři krále. Zájem o role byl velký, a tak bylo těžké vybrat. Součástí pohádky bylo zpívání koled a pár tanečních prvků.
Představení mělo ohromný úspěch a všem se moc líbilo. Dlouhým potleskem jsme odměnili všechny herce. Děti se během pohádky dozvěděly, že původně Marie s Josefem odešli z Nazaretu do Betléma, kde se Ježíšek narodil. Zjistily také to, že Tři králové nesli dary Ježíškovi právě až z Nazaretu, nebo že Marie s Ježíškem a Josefem utekli před zlým Herodem do Egypta.
Odpolední svačinu jsme si dali ještě uvnitř divadla a pak jsme vyrazili do cukrárny, kde si některé děti koupily nějaké dobroty. Poté už jsme se vydali na cestu zpět do školy. Během cesty se ale začalo stmívat, a tak děti mohly konečně rozsvítit baterky, které si na toto odpoledne přinesly z domova. Cesta tak byla zajímavější, veselejší a dobrodružnější. Z výletu jsme se vraceli spokojeni, příjemně unaveni a s dobrou náladou :).

Renáta Šafářová, vychovatelka