>

Vítejte v novém roce

03. 1. 2019

Nový rok začínáme se dvěma novými kolegy. Za kolegyni Hurdálkovou, která nastupuje na mateřskou dovolenou, za kolegyni Brettschneiderovou, která už před dvěma měsíci ze zdravotních důvodů musela kantořinu „pověsit na hřebík“ a také za kolegyni Novotnou, která má vážné zdravotní problémy a zotavuje se po náročné operaci, jsme hledali náhradu… Od 1. ledna tedy na naši školu nastoupila paní učitelka Veronika Mičková, která bude vyučovat český jazyk a dějepis, a kolega Jan Gregar, který bude učit zeměpis a tělocviky. Další hodiny po výše uvedených kolegyních si rozebrali stávající vyučující.

Změny v rozvrhu

Personální změny v pedagogickém sboru s sebou nesou změny v rozvrzích. Týkají se 5.-9. tříd a začnou platit od pondělí 7. ledna. Dnes a zítra ještě vyučujeme podle starého rozvrhu, abychom měli čas „vychytat mouchy“ v novém rozvrhu a také sdělit informaci o změnách všem dětem. Ty se svůj nový rozvrh dozví v pátek.
Přestože jsme se snažili, aby se změny týkaly jen rozložení předmětů, v některých případech se nepodařilo zachovat délku vyučování v některém dni. Doufáme, že tyto změny nezpůsobí žákům komplikace v souvislosti s jejich dalšími odpoledními aktivitami. Pokud ano, omlouváme se za to, ale jinak to bohužel opravdu nešlo…

Kroužky

Blíží se konec prvního pololetí. Přihlášením svého dítěte do kroužku na začátku roku se počítá s jeho účastí i ve druhém pololetí. Pohlídejte si prosím termín platby na druhé pololetí (ideálně do konce ledna). V případě, že chcete své dítě z kroužku odhlásit, je potřeba udělat to písemně na adresu organizátora kroužku – v případě kroužků organizovaných školou na adresu krouzky@zslipence.cz, v ostatních případech na adresu uvedenou pořádající organizací.

Od druhého pololetí je možné přihlásit dítě i na jiný kroužek, pokud to jeho kapacita dovoluje. I v tomto případě postupujte stejně, tedy písemným dotazem na adresu organizátora.

Družina

Připomínáme termín platby školného za docházku do školní družiny. Druhou splátku ve výši 1 800 Kč (6×300 Kč) za období od ledna do června je potřeba uhradit do 15. ledna. Pokud Vaše dítě družinu již nevyužívá, připomínáme ustanovení Vnitřního řádu školní družiny, který je v souladu s posláním družiny dle výkladu MŠMT a vyplývá z něj, že své dítě přihlašujete k docházce na celý školní rok. Odhlášení je možné pouze ve výjimečných případech v pololetí. Pokud máte zájem své dítě z docházky do družiny odhlásit, je potřeba odhlásit jej písemně z druhého pololetí (lístečkem nebo mailem na fatkova@zslipence.cz) a uhradit ještě poplatek za leden.

Prosím také o ohleduplnost v souvislosti s žádáním výjimek ve vyzvedávání. Pro paní vychovatelky je každý lísteček s výjimkou jistou komplikací a také pro Vaše dítě je dobré, když má přesně nastavený režim a nemění se mu každou chvíli podle aktuální situace. Zvažte prosím pro Vás nejvhodnější režim a případně jej opravte v zápisním lístku, abyste lístečky používali skutečně jen ve výjimečných případech, max. jednou za čtvrtletí…

Vážení rodiče, děkujeme Vám za vstřícnost a pochopení v řešení těchto situací. Přejeme Vám hodně zdraví a štěstí v novém roce a spoustu pozitivní energie, se kterou se vše mnohem lépe zvládá.

Jitka Krůtová, ředitelka školy