Jak jsme si pořídili kozu a kuřata...

10. 1. 2019

Možná jste před Vánocemi zaslechli slogan „Nekupujte voloviny, když můžete koupit osla.“ Skutečný dárek je projekt organizace Člověk v tísni. Funguje to tak, že si z široké nabídky vyberete „dárek“, který se Vám líbí a Člověk v tísni ho za Vás někomu věnuje. Většinou jde o lidi z chudých oblastí třetího světa, které jsou postiženy přírodními katastrofami nebo válečné oblasti.

Páťáci a třeťáci se shodli, že pomáhat je fajn, a že se složíme a uděláme někomu radost. Ve 3. A jsme si vybrali kohoutek na vodu, dvacet kuřat a záchod. Celková suma se rozpočítala mezi 20 dětí, 2 paní učitelky i paní asistentku :-)

V páté třídě chtěly děti zapojit i své rodiče a společnými silami jsme vybrali 3000 Kč! Bylo moc milé číst si rodičovské emaily s chválou na super nápad :-)

Ve druhé třídě jsme na hodině matematiky nakombinovali jednotlivé dárky tak, aby nám částka hezky přesně vyšla…Z peněz jsme koupili kozu, kuřata, školní pomůcky, kanystry na vodu…je toho spousta, vše k nahlédnutí v kmenové třídě páťáků, kde darovací certifikáty zdobí nástěnku.

Více o projektu se můžete dočíst na stránkách organizace. Pomáhat se dá v průběhu celého roku, nejenom před svátky.

Eliška Swiacká