Již podruhé jsme skládali Rubikovku na čas

09. 3. 2019

Ve středu 6. března jsme v rámci naší Knihárny zorganizovali 2. ročník turnaje ve skládání Rubikovy kostky. Stejně jako v loňském roce nám pomohli hlavní organizátoři Flejberkovi ze Zbraslavi.
Na letošní soutěž se dostavily tři stálice z naší školy: Filip a Matyáš ze 7. B a Honza z 8. třídy.
Dále přijelo 11 dětí ze zbraslavské školní družiny se svou paní vychovatelkou Marcelou Hurychovou. Ta byla v loňském roce na naší škole asistentkou a právě 1. ročník soutěže měla na starosti. Loňský ročník se jí moc líbil, že motivovala letos své děti v družině a ty začaly také rubikovky skládat. Šest dětí ze Zbraslavi přijelo soutěžit a zbytek byli fanoušci.
Posledním účastníkem letošního ročníku byl Michal, který k nám přijel až z Pardubic. Nechtěli jsme mu to věřit, ale bylo tomu opravdu tak, což nás velice potěšilo.

Naštěstí se naši kluci nenechali zahanbit a nakonec obsadili první tři místa. Je pravda, že konkurence nebyla tak velká jako v loňském roce, ale rekord opět padl. A stejně jako loni ho pokořil Matyáš, který se ještě zlepšil o 4 sekundy. Loni kostku složil za 28 sekund, letos již za 24. Přesto mu to, stejně jako v loňském roce, na celkové vítězství nestačilo a skončil těsně druhý. Porazil ho Honza a třetí byl Filip. V základní soutěži měli kluci celkem 5 pokusů. Škrtal se nejlepší a nejhorší čas, ostatní tři se zprůměrovaly. Ve finále se soutěžilo na dvě vítězství, takže nejlepší čas vlastně nehrál žádnou roli. Všichni čtyři kluci, v čele s Pardubičákem, podali velice vyrovnané výkony a od sebe je dělily pouze sekundy. Všichni většinou dokázali složit kostku do 45 sekund, jen se jim prsty kmitaly a diváci je nestačili ani sledovat.

Bylo to příjemně strávené odpoledne, moc děkujeme Flejberkovým a máme již domluveno, že příští rok budeme v zajímavé tradici pokračovat. Tak tedy skládání Rubikovy kostky zdar :)

Petra Zímová, zástupkyně ředitelky