Ovoce do škol

Cílem projektu Ovoce do škol, který je spolufinancován Evropskou Unií, je zvýšit spotřebu ovoce a zeleniny u dětí a vytvořením správných stravovacích návyků ve výživě dětí bojovat proti dětské obezitě.

Projekt existuje od školního roku 2009/2010 a naše škola se do něj zapojila hned v následujícím školním roce. Od té doby bylo žákům 1.-5. ročníku zdarma dodáváno jednou za 14 dní čerstvé ovoce a zelenina nebo 100% džusy. Od školního roku 2017/2018  do 2021/2022 byl projekt určen pro všechny žáky základní školy.

Od školního roku 2022/2023 je projekt opět určen pouze pro žáky 1.-5. ročníku a dodávka je omezena na jednu za měsíc.

Jednou měsíčně budou tedy děti dostávat nabídku čerstvého ovoce a zeleniny, lisovaných šťáv a protlaků, nebo polotučného i plnotučného mléka. Většina zboží je české výroby a vybrané produkty jsou v BIO kvalitě.